برنامه های آموزشی مؤسسۀ نی

از سال ۱۳۸۴ بدینسو مؤسسۀ نی کورس های آموزشی متعددی را برای دست اندرکاران رسانه یی افغانستان دایر نموده است. فارغین این کورس ها در رسانه های مختلف دیداری، شنیداری و چاپی ملی و بین المللی کار میکنند.
برنامه های آموزشی ما در دفتر مرکزی نی واقع کابل و نیز دفاتر ساحوی ما در کندهار، جلال آباد، مزار شریف و هرات اجرا میشوند.

اشتراک کننده گان برنامه های آموزشی ما
برنامه های آموزشی ما برای کسانی دایر میشوند که آرزومند کسب مهارت های مورد نیاز جهت کار در رسانه ها باشند و یا از قبل مصروف کار در رسانه ها بوده اما خواهان افزایش مهارت هایشان باشند.

برای دیدن نمونه از گزارش های که توسط اشتراک کننده گان برنامه های آموزشی نی تهیه شده است اینجا کلیک کنید.

374903_154905414613817_493100072_n

نتایج کانکور سال ۱۳۹۶ ه ش

انستیتوت رسانه یی نی
این انستیتوت در وزارت اطلاعات و فرهنگ در هماهنگی با وزارت های تحصیلات عالی و معارف ثبت میباشد. دفتر مرکزی این انستیتوت در کابل و دفاتر ساحوی آن در هرات، کندهار، جلال آباد، مزار شریف میباشد. مدت برنامه دیپلوم این انیستیتوت که شامل دوسال است، در چهار سمستر تقیسم شده که سمستر آخر یا چهارم دوره تخصصی میباشد. انستیتوت نی درس های با کیفیت را در بخش خبرنگاری ارایه میکند.

همکاری با دانشجویان

شما می توانید برای افرادی که لیاقت آموزش را دارند اما فرصت های کمتری برای شان مساعد شده است، کمک کنید. نی بیشتر از ۵۰% مصارف آموزشی را برای محصلین خویش تخفیف داده است. به عبارت دیگر، فیس ماهوار انستیتوت رسانه ای نی ، فقط ۵۰% مصارف آن است.  اما تعدادی از محصلین توانایی ۵۰% مابقی را به صورت کامل ندارند. حالا شما می توانید به یاری آن ها برسید.

کورس های ما
کورس های ما موضوعات ذیل را تحت پوشش قرار میدهند: اساسات خبرنگاری و خبرنگاری پیشرفته، مهارت های تخنیکی و عملی نشراتی، جندر و حقوق طفل، قانون رسانه های همگانی، اخلاق خبرنگاری، اساسات کمپیوتر و مدیریت رسانه یی برای رسانه های محلی و کسانیکه علاقمند کار در رسانه ها باشند.

مربیان ما
مربیان ما افرادی اند که در عرصۀ رسانه ها از دانش و تجارب فراگیر برخوردار بوده و برنامه های آموزشی عملی را با بهترین کیفیت ارائه مینمایند. اشتراک کننده گان این برنامه های آموزشی شیوه های کاری معیاری رسانه یی و چگونگی استفاده از وسایل خبرنگاری و نرم افزار های مربوطه را بگونۀ عملی می آموزند.

رادیوی ما در کابل
مؤسسۀ نی در کابل یک رادیوی دارای مجوز حکومتی دارد که بنام رادیو نی یاد میشود. این رادیو برای اشتراک کننده گان برنامه های آموزشی فرصت میدهد تا منحیث داوطلبان مهارت های خود را تقویت نموده و از جانب دیگر یک قسمتی از ۱۰ ساعت نشرات شبانه روزی آنرا که شامل برنامه های خبری، رویداد های روز، موسیقی، صحت و شعر میباشد، تکمیل نمایند.

مؤسسه نی در حال حاضر کورس های ذیل را تدریس می نماید:

اساسات خبرنگاری – تدریس اساسات برای مبتدیان عرصۀ خبرنگاری
رادیو ژورنالیزم – برای کسانی که میخواهند در برنامه های خبری رادیو کار کنند
اساسات ویدیو ژورنالیزم – برای ویدیو ژورنالیستان جوان
تولید پکیج رادیویی – برای کسانی که میخواهند مهارت های تولید رادیویی خود را تقویت نمایند
ژورنالیزم تحقیقی – برای کسانی که میخواهند گزارش های تحقیقی تهیه نمایند
همچنان کورس های قانون رسانه ها و اخلاقیات، مدیریت رسانه ها و بازاریابی رسانه یی در دست تهیه قرار دارند.

باشگاه فارغین نی

این باشگاه نی را قادر خواهد ساخت تا یک گروپ از ژورنالستان فعال را به سطح ملی یکجا ساخته و یک میراث مفصل و جامع مبنی بر تاثیر مثبت که نی بالای رسانه های افغانستان دارد، ایجاد نماید. این کار نه تنها یک اجتماع قوی ژورنالستان را میسازد، بلکه موضوعات موفق آنها را بطور دوامدار به هر دو دانش آموزان آینده نگر و تمویل کننده های دفتر انعکاس میدهد.

مؤسسۀ نی در سال ۲۰۱۲ انستیتوت دو ساله را تحت نام دیپلوم در رسانه ها آغاز نموده است. این انستیتوت با درنظر داشت وضعیت اجتماعی، فرهنگی و حقوفی افغانستان بالای تولیدات سمعی، بصری و انترنتی رسانه یی تمرکز می نماید.

برای معلومات بیشتر راجع به آموزش در نی و ثبت نام در آنها با اشخاص ذیل به تماس شوید:

کابل
طیبه لیاس
ریس بخش آموزش- هماهنگ کننده دفاتر ساحوی- مسؤل باشگاه فارغان نی
taiba.liace@nai.org.af

کندهار
عبدالسمیع غیرتمل
آمر دفتر ساحوی
Sami.ghairatmal@nai.org.af

مزار شریف
مبینه ساعی خیر اندیش
آمر دفتر ساحوی

mobina.sai@nai.org.af

هرات
حامد مومن
آمر دفتر ساحوی
hamed.momen@nai.org.af

جلال آباد
محمد نعمان دوست
آمر دفتر ساحوی
numan.dost@nai.org.af

۲ نظر

 1. comment-avatar
  Javed ziarعقرب ۲۶, ۱۳۹۵ - ۳:۵۲ ب.ظ

  موقیعیت شما در کجاست

  • comment-avatar
   trasoliجدی ۱۴, ۱۳۹۵ - ۵:۴۸ ق.ظ

   سلام!
   آدرس: سرک عمومی دارالامان، ایستگاه شرکت، مقابل سفارت ازبکستان، خانه شماره ۸۹

نظر بدهید

         

Back to Top

Links to Best Bookmaker William Hill it The UK