ظهر امروز پنج‌شنبه مورخ ۲۵ عقرب، حملۀ تروریستی در کابل جان شماری از شهروندان کشور را گرفته و تعدادی دیگر را زخمی‌نمود.

معلوماتی که به دفتر نی رسیده نشان می‌دهد در این رویداد تروریستی، یک خبرنگار تلویزیون راه فردا زخمی‌و فلم‌بردار این تلویزیون ناپدید شده است.

یکی از مسوولان تلویزیون راه فردا در تماس با دفتر نی گفت: گروه خبررسانی تلویزیون راه فردا جهت پوشش خبری این نشست رفته بودند که حین خارج شدن از تالار انفجار رخ داد و در نتیجه تقی سدید خبرنگار این تلویزیون شدیداً زخمی‌شده و حسین نظری همکار فلم‌بردار شان ناپدید شده است.

رمضان عبدالله‌زاده، مدیر خبر تلویزیون راه فردا می‌گوید؛ فهرست زخمی‌ها و شهدای این رویداد را در بیمارستان‌ها دنبال کردند، اما سراغی از آقای حسین نظری فلم‌بردار تلویزیون راه فردا نبود.

دفتر نی حمایت کنند، رسانه‌های آزاد افغانستان این حملۀ وحشیانه را که قربانیان آن در کنار نیروهای شجاع مسلح افغانستان        افراد غیر نظامی‌و خبرنگاران نیز بودند، به شدت محکوم نموده و از حکومت وحدت ملی می‌خواهد برای تأمین امنیت غیر نظامیان تلاش نموده و به ویژه امنیت و مصوونیت خبرنگاران را در اولویت قرار دهد.

پیش از این در زمستان ۱۳۹۴ ، زبیر حاتمی، خبرنگار تلویزیون میترا در حملۀ مشابه تروریستی در یک برنامۀ تیاتر در لیسه استقلال کابل نخست زخمی‌شده بود، اما ده روز پس از آن رویداد؛ به دلیل بی توجهی به زخم‌های وارد شده، در بیمارستانی در کابل جان داد.

دفتر نی حمایت کنندۀ رسانه‌های آزاد افغانستان از حکومت وحدت ملی می‌خواهد تا هر آنچه در توان دارد برای درمان زخمی‌ها انجام دهد، اگر امکان درمان این خبرنگار در کشور مساعد نیست، زمینۀ انتقال او را به بیمارستان‌های بیرون از کشور فراهم سازد.

قابل ذکر است که این نشست از سوی شبکۀ سراسری جوانان اندیشمند افغانستان؛ در حمایت از استاد عطا محمد نور والی بلخ در تالار قصر نوین واقع در چهارراهی لب جر کابل برگزار شده بود.