شماری از خبرنگاران صبح امروز جمعه ۱۴ سرطان ۱۳۹۸ که برای پوشش یورش پولیس به مکتب افغان ترک در شهرکابل رفته بودند با برخورد توهین آمیز سربازان پولیس مواجه شدند.

سمیع جهش خبرنگار آریانا نیوز به دیدبان رسانه های نی می‌گوید؛ محافظان معاون فرمانده پولیس کابل با توهین و برخورد خشونت آمیز، تلفون همراه و کمره‌ی فیلم‌برداری‌اش را از وی گرفتند.
در همین حال مسوول خبر تلویزیون طلوع نیوز در حسابش در رسانه‌های اجتماعی نوشته است که خبرنگار و تصویر بردار طلوع نیوز نیز با برخورد خشونت‌آمیز از سوی پولیس کابل در پوشش هجوم امروزی در مکتب افغان ترک مواجه شده اند.
پس از صحبت های که از سوی نی با رهبری وزارت داخله صورت گرفت، کمره‌ی تلویزیون آریانا نیوز و تلفون همراه شان را دوباره به خبرنگارش تسلیم کردند.
نی حمایت کننده‌ی رسانه های آزاد افغانستان برخورد پولیس را خلاف قانون دانسته و از وزارت داخله می‌خواهد که این مورد را به گونه‌ی جدی بررسی کنند. عبدالمحیب خلوت‌گر رییس اجرایی نی می‌گوید؛ با این که وزارت داخله از بررسی این مسله خبر داده است اما خواست ما این است که این برخورد غیر قانونی پولیس باید به صورت جدی پی‌گیری گردیده و نتایج بررسی به صورت عام منتشر گردد.
صبح امروز جمعه ۱۴ سرطان ۱۳۹۸ شماری از نیروهای امنیتی مکتب افغان ترک در شهر کابل را در محاصره در آورده بودند که خبرنگاران برای پوشش آن به محل رفته و شماری از آن‌ها با خشونت مواجه شدند.