رادیو تلویزیون دنیای نو در ولایت فراه با پرتاپ بم دستی مورد حمله قرار گرفت. ابراهیم محمدی مدیر مسوول رادیو تلویزیون دنیای نو به دیدبان رسانه های نی می‌گوید، حوالی ساعت 3 بعد از ظهر دوشنبه 12 حمل افراد ناشناس، بمب دستی‌ای را به محوطه رادیو تلویزیون دنیای نو پرتاب کردند که خوشبختانه به کسی آسیب نرسید.

حالا طالبان مسئولیت آن را به عهده گرفته اند. آقای محمدی می‌گوید  قبل از این نیز بارها از سوی گروه طالبان تهدید شده‌اند و این رخ‌دادِ پرتاب بمب در محوطه‌ی  رادیو تلویزیون نیز نگرانی زیادی به بار آورده و سبب ناامیدی به ادامه‌ی کار، میان کارمندان این رسانه شده است.

نی حمایت کننده‌ی رسانه های آزاد افغانستان این رخ‌داد را حمله به آزادی بیان پنداشته و از نهادهای امنیتی در ولایت فراه می‌خواهد که در زمینه‌ی تامین امنیت دفاتر رسانه‌ای اقدام‌های جدی و عاجل نمایند.

عبدالمجیب خلوتگر، رییس دفتر نی می‌گوید متاسفانه ما شاهد افزایش حملات هدف‌مند به دفاتر رسانه‌ای هستیم، حمله به رسانه یعنی حمله بر آزادی بیان. بنااً از حکومت به صورت جدی می‌‌خواهیم که بر مبنای قانون برای حفاظت و مصئونیت دفاتر رسانه‌ها کار شیوه‌ی مشخص و تدابیر جدی را روی دست گیرد.

بر اساس آمارهای دیدبان رسانه‌های نی در سال گذشته خورشیدی 1397 شاهد 9 حمله‌ی هدف‌مند مخالفان حکومت به رسانه‌ها در افغانستان بودیم که متاسفانه عاملان هیچ‌کدام از این حملات به دادگاه کشانیده نشده‌اند.