دیروز شام زمانی که احمد سعیدی، به سوی خانه روان بود؛ در مسیر راه در مرکز شهر نو کابل از سوی دو موترسایکل سوار آماج گلوله قرار گرفت و زخمی شد.

دفتر نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان حمله به جان احمد سعیدی از تحلیلگران نامدار کشور را به شدت تقبیح نموده و از حکومت افغانستان به ویژه پولیس و نیروهای کشفی می خواهد عاملان این جنایت را شناسایی و به پنجه قانون بسپارد.

عبدالمجیب خلوتگر، رئیس عمومی دفتر نی می گوید:” احمد سعیدی از پیشگامان قافلۀ انتقاد و زیر سوال بردن کارایی حکومت ناکارآمد است. حمله به او با توجه به شرایط فعلی در کشور گمانه زنی های را در مورد عاملی این رویداد ایجاد می کند.”

از جانبی دیگر؛ صدیق الله توحیدی، رئیس دیده بان رسانه ها در دفتر نی که امروز صبح به عیادت آقای سعیدی در بیمارستان رفته بود می گوید؛ وضعیت آقای سعیدی در حال بهبود است:” یک گلوله هنوز هم در بدن آقای سعیدی وجود دارد که پزشکان معالج اش در تلاش اند او را بیرون کنند.”

نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان خواست تا عاملین این جنایات هدفمند را که اخیراً در شهر کابل افزایش یافته است باید دستگیر نمایند، در غیر آن گمانه زنی های که برخی حلقات در درون نظام در عقب این ترور ها دست دارند را ایجاد خواهد کرد.

احمد سعیدی، از تحلیگران مشهور کشور بوده که او را به حیث یک شخص منتقد جدی دولت می شناسند. سعیدی در برنامه های تلویزیونی و نوشته هایش در روزنامه ها از کارکرد دولت و برخی از مسؤلان دولتی به شدت انتقاد می کند و زبان تند و صریح دارد.

دفتر نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان بار دیگر از حکومت افغانستان می خواهد تا هر آنچه در توان دارد در شناسایی و بازداشت عاملان سوء قصد بجان احمد سعیدی را شناسایی و به پنجه قانون بسپارد.

پیش از این نیز آقای سعیدی چندین بار از تهدیدات امنیتی که متوجه جان او بود با رسانه ها و مسؤلان امنیتی شریک ساخته بود.