شب گذشته، عصمت الله قایل، که با رسانه های محلی از جمله با رادیو “زما” و رادیو ” شیخ متی” به عنوان خبرنگار کار می کرد، در یک سوء قصد زخمی شد. 

این خبرنگار، در روستای به نام سینک، در دو کیلومتری شهر قلات از سوی دو فرد مسلح با سلاح گرم و سرد با ضربات چاقو زخمی شده است.

آقای قایل در تماس به دیده بان رسانه های نی گفته است که حمله کننده گان می خواستند او را اختطاف کنند، ولی به اثر مداخله ی پولیس موفق به این کار نشدند.

پولیس ولایت زابل فرد که آقای عصمت الله قایل را زخمی کرده است، بازداشت نموده و تحقیقات از وی آغاز شده است.
احمد ولی سرحدی، رییس اتحادیه خبرنگاران ولایت زابل گفته است: این حملات بالای خبرنگاران از سوی حلقات داخلی ولایت زابل صورت میگیرد که باید زود شناسایی و از ادامه ی خشونت ها جلوگیری شود.

چندی پیش یعقوب شرافت، خبرنگار تلویزیون ملی در داخل شهر قلات به ضرب گلوله به قتل رسید که تا هنوز عاملان آن قتل شناسایی نشده است.

به اساس گزارش ها؛ این خبرنگار توسط افراد ناشناس مورد حمله قرار گرفته و از چگونگی این حادثۀ گزارش های ضد و نقیض ارایه می گردد.

دفتر نی ضمن تقبیح حمله به جان این خبرنگار از دولت جمهوری اسلامی افغانستان می خواهد تا چگونگی حمله به جان آقای عصمت الله قایل را بررسی نموده و نتیجۀ آن را با مردم افغانستان شریک سازد.

خاموشی مقامات محلی و عدم پیگیری عاملان خشونت در برابر خبرنگاران زمینه شک و تردید های زیادی را علیه مقامات مسول ایجاد خواهد کرد.