سایتِ منسوب به طالبان در یک اعلامیه به تاریخ ۲۲ جوزا ۱۳۹۷ رسانه‌ها و نهاد‌های رسانه‌ای را تهدید کرده اند. 

پس از بم‌باران رادیوی به اصطلاح “صدای شریعت” در غزنی توسط نیروهای خارجی، گروه طالبان طی یک اعلامیه در سایتِ منسوب به این گروه، رسانه‌ها و نهاد‌های حامی رسانه‌ها را تهدید کرده و هشدار داده است که اگر این عمل تکرار شود رسانه‌ها و نهادهای حامی رسانه‌ها را هدف قرار خواهند داد.

نی از حکومت افغانستان می‌خواهد که به جامعۀ رسانه‌ای وضاحت بدهد، پس از این تهدید طالبان چه اقدام پیش‌گیرانه برای دفع حملۀ احتمالی طالبان بر رسانه‌ها و نهاد‌های رسانه‌ای انجام داده است؟

دفتر نی همواره از حکومت افغانستان خواسته است که تدابیر پیش‌گیرانه برای حفاظت و تامین امنیت رسانه‌ها داشته باشد. عبدالمجیب خلوتگر رییس نی می‌گوید: “حمله به رسانه‌ها جنایت جنگی شمرده می‌شود، گروه طالبان در گذشته‌ با حمله به رسانه‌ها و خبرنگاران نشان دادند که به هیچ اصول و قانون حقوق بشری پای‌بند نیستند، بناآ بر حکومت افغانستان است که تدابیر پیش‌گیرانه برای حفاظت از نهاد‌های رسانه‌ای، رسانه‌ها و خبرنگاران داشته باشد.”

پس از نشر  گزارش‌ها در مورد نشرات رادیوی به اصطلاح “صدای شریعت” در ولایت‌های غزنی، زابل، و قندهار، نی حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان طی یک اعلامیه‌ای رسمی از حکومت افغانستان خواسته بود تا جلو نشرات آن رسانه را بگیرد. نی در آن زمان از دید تخنیکی گفته بود که باید فریکونسی‌های خالی توسط نشرات دیگر رادیو ها اشغال شود، باشد که طالبان نتوانند از فریکونسی‌های موجود که دارایی مردم افغانستان است استفاده کنند. برمبنای گزارش‌ها نشرات رادیوی به اصطلاح “صدای شریعت” شامل پروپاگندای گروه طالبان و برنامه‌ها برای جذب افراد به این گروه را شامل میشد.