در حمله‌ی مهاجمان به یکی از نهاد‌های وزارت دفاع در ناحیه‌ی شانزدهم کابل، یک کارمند تلویزیون شمشاد کشته و هفت کارمند دیگر آن زخم برداشتند. عبدالرووف ایمل‌زی از افراد امنیتی تلویزیون خصوصی شمشاد در جریان درگیری مهاجمان انتحاری با نیروهای امنیتی مورد هدف قرار گرفته و ‌کشته شد.
در همین حال، نادرشاه صاحب‌زاده گرداننده‌ی برنامه‌های ادبی و اجتماعی رادیویی محلی «گردیز غږ» از سوی تفنگ‌دارانی که شناخته نشدند، کشته شد.
نادرشاه شام روز جمعه تاریخ ۲۱ سرطان ناپدید گردیده و ساعت هشت صبح شنبه ۲۲ سرطان، نیروهای امنیتی جسدش را در منطقه‌ی باغ پیر شهر گردیز در حالی پیدا کردند که چشم‌هایش برون شده و به گونه‌ی بی‌رحمانه‌ای به قتل رسیده بود. با کشته شدن صاحب‌زاده، این هفتمین قربانی رسانه‌های افغانستان در سال روان میلادی است.
تهدیدها از سوی گروه طالبان، سبب شد که دو کارمند یک رادیوی محلی در ولایت ارزگان مجبور به استعفا از کار خبرنگاری شدند.
یک رادیوی محلی در ولایت غزنی نیز، پس از تهدید‌های که گفته می‌شود از سوی طالبان دریافت کرد، مجبور به توقف نشراتش گردید. رادیو سما در ولایت غزنی پس از آن نشراتش را متوقف کرد که به گفته‌ی مدیر این رادیو تهدید‌های از سوی گروه طالبان دریافت کرد.
وضعیت موجود، نگرانی جامعه‌ی رسانه‌ای را افزایش داده است، نی حمایت کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان از حکومت می‌خواهد، تامین امنیت رسانه‌ها و خبرنگاران را در اولویت کار‌های خویش قرار دهد. عبدالمجیب خلوتگر رییس اجرایی نی می‌گوید: «پس از تهدید طالبان، شاهد کشته شدن دو کارمند رسانه و بسته شدن یک رادیو بودیم، این نگرانی ما را نسبت به مصونیت رسانه‌ها و خبرنگاران افزایش داده است. در وضعیت کنونی که تهدید جدی متوجه رسانه‌ها است، این نگرانی نیز به وجود می‌آید که هر کس و یا گروهی می‌تواند در مقابل رسانه‌ها دست به خشونت زده و آخر روز عملش را به گروه طالبان نسبت دهد.»
نی یک بار دیگر تاکید می‌کند حکومت افغانستان مکلف است تامین امنیت خبرنگاران و رسانه‌ها را در اولویت کار‌هایش قرار دهد، تا باشد به نیاز‌های مبرم کنونی پاسخ داده شود، در غیر آن پاسخ‌گوی هر نوع عواقب بد این مهم، حکومت خواهد بود.