افراد مسلح ناشناس، مینه منگل مشاور کمیسیون فرهنگی مجلس نمایندگان را صبح شنبه بیست‌ویکم ثور در ناحیه‌ی هشتم پایتخت تیرباران کردند. سخنگوی وزارت داخله گفته است، خانم منگل هنگامی که از خانه به سوی محل کارش می‌رفت، به دست چند موترسایکل‌سوار مسلح، هدف شلیک گلوله قرار گرفته و جان باخته است.

مینه منگل  پیش از این‌که مشاور کمیسییونی از پارلمان افغانستان باشد، برای مدت‌زمانی مجری برنامه‌های گوناگون تلویزیون‌های شمشاد، آریانا و لمر بود.به گفتۀ یکی از مسوولین تلویزیون آریانا، خانم منگل اما در سه سال اخیر فعالیت رسانه‌یی نداشت. اکنون قتل بانو منگل سبب گمانه‌زنی‌ها و نگرانی‌هایی در جامعه‌ی خبرنگاری شده است. گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر این که ترور وی با کار رسانه‌یی‌اش در ارتباط بوده است یا خیر.

حکومت افغانستان می‌باید مشخص سازد که عوامل قتل خانم منگل چه بوده است. در هر حال، نوع کسب و کار خانم منگل نباید مانعی در رسیدگی هرچه عاجل‌تر به پرونده‌ی قتل وی به شمار آید. نهادهای امنیتی و استخباراتی مکلف‌اند تا عاملان این رویداد را شناسایی و به پنجه‌ی قانون بسپارند.

دفتر نی، حمایت کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان ضمن عرض تسلیت به خانواده‌ی خانم مینه منگل، افزایش خشونت‌ها علیه خبرنگاران را نگران‌کننده و تأسفبار می‌داند.