رادیو تلویزیون ملی در هلمند شب گذشته (دوشنبه ۱۴ جوزا) مورد حمله مردان مسلح ناشناس قرار گرفت و یک محافظ آن زخمی شد.

جواد داوری خبرنگار پیشین رادیو تلویزیون ملی هلمند که از شاهدان رویداد بوده است به دیده‌بان رسانه‌های دفتر نی گفت؛  ساعت هشت دیشب (دوشنبه ۱۴ جوزا) زمانی که او از دفتر به سوی خانه می‌رفت، افرا د مسلح  موترسایکل‌سوار با شلیک گلوله یک محافظ امنیتی دم درِ رادیو تلویزیون را مجروح نموده و از ساحه فرار کردند.

یک مسوول محلی در هلمند به دفتر نی گفت نهاد‌های امنیتی در حال بررسی این رویداد هستند. عمر زواک سخن‌گوی والی هلمند به دیده‌بان رسانه‌های نی می‌گوید : ” تیم‌های بررسی را به محل رویداد فرستادیم، و هنوز روشن نشده که این رویداد چگونه اتفاق افتاده است.”

دفتر نی ضمن استقبال از پی‌گیری این مسله از سوی نهاد‌های کشفی و امنیتی در اسرع وقت، از حکومت محلی هلمند می‌خواهد که این رویداد را به گونه جدی تا مشخص شدن تمام ابعاد آن بررسی نموده و نتایج آن را با مردم شریک سازند.

عبدالمجیب خلوتگر رییس دفتر نی می‌گوید:” حمله به رسانه‌ها و کارکنان رسانه‌یی به ویژه در ولایت‌ نا امنِ هلمند  نگرانی‌ خبرنگاران را افزایش داده است، حکومت محلی هلمند مکلف است بر اساس قانون فضای مصوون را برای فعالیت رسانه‌ها و خبرنگاران در این ولایت مساعد بسازد، تا خبرنگاران بتوانند با خاطر آرام به اطلاع‌رسانی بپردازند.”