شهادت یک خبرنگار در ولایت هلمند، بار دیگر جامعۀ خبرنگاری را در افغانستان تکان داد 

عبدالهادی همدرد، خبرنگار و گوینده در تلویزیون محلی ولایت هلمند، شام روز گذشته( چهار شنبه مورخ ۲۱ سرطان) در اثر انفجار ماین کنار جاده در مربوطات ولسوالی گرشک این ولایت به شهادت رسید.
به گفتۀ یکی از همکاران آقای همدرد: او روز گذشته زمانی که از دفتر به سوی خانه روان بود، موتر حامل اش در محلی به نام آب بازان که یک منطقۀ تفریحی در ولسوالی گرشک ولایت هلمند است، با ماین کنار جاده برخورد نموده که بر علاوۀ خودش، یک همراه او نیز شهید شده و دو تن دیگر زخم برداشتند. یکی از خبرنگارن در ولایت هلمند که خواست نامی از او گرفته نشود به دیده بان رسانه ها گفت: قراین نشان می دهد که این ماین جدیداً از سوی طالبان جاسازی شده بود که با عث شهادت این خبرنگار و همراهان او شد.
عبدالهادی همدرد، خبرنگار جوان ۲۵ ساله تحصیلات اش را در رشتۀ ادبیات در دانشگاه کابل به اتمام رسانیده و در رشتۀ زبان انگلیسی در کشور هندوستان نیز تحصیلات عالی داشته است. او بر علاوۀ کار خبرنگاری، مشغول تدریس جوانان و نوجوانان ولایت هلمند نیز بوده است.
شهادت آقای همدرد، جامعۀ خبرنگاری افغانستان را شدیداً متأثر ساخته و باعث تشدید نفرت و انزجار خبرنگاران از تروریستان گردیده است.
دیده بان رسانه ها از مقامات امنیتی ولایت هلمند به صورت جدی می خواهد تا در تامین امنیت جانی و شغلی خبرنگاران ودیگر شهروندان تلاش جدی نماید.