شهادت آقای سلطان محمود خیرخواه در شهر خوست، بار دیگر نشان داد که خبرنگاران در افغانستان در وضعیت رقت‌بار ایمنی و امنیتی قرار داشته و حکومت در این باره هیچ تلاشی قابل پیمایشی را انجام نمی‌دهد. 

    دی‌روز جمعه ۲۴ حوت ۱۳۹۷ حوالی ۱۱ و۳۰ دقیقه‌ی صبح، سلطان محمود خیرخواه در شهر خوست مورد حمله‌ی مسلحانه قرار گرفته و از ناحیه‌ی سر به شدت زخم برداشت. 

Read more

حکومت وحدت ملی باید برنامه‌ی عمل «پلان اطلاع‌رسانی حکومت» را ارائه کند

حکومت وحدت ملی «پلان اطلاع‌رسانی حکومت برای سال ۱۳۹۸ خورشیدی» و «رهنمود ارتباطات استراتژیک» را معرفی کرده است. نخستین‌باری‌ست که چنین برنامه‌یی تدوین می‌شود. اما قرار است که هر سال یک‌بار بر روی چنین طرحی کار شده و برنامه‌ی نهایی با رسانه‌ها شریک ساخته شود.

Read more

خبرنگاران حتی از سوی مسؤلان نهاد های ورزشی نیز مورد لت و کوب قرار می گیرند

لت و کوب و تهدید خبرنگاران به هیچ و جه قابل تحمل نبوده و این عمل به شدیدترین الفاظ محکوم می باشد. خبرنگار تلویزیون ورزشی ۳ زمانی از سوی افراد ناشناس شدیداً مورد لت و کوب قرار گرفت و زخمی شد که ساعتی پیش از آن خبرنگاران شبکۀ تلویزیونی ۱ در جریان یک مصاحبۀ تلویزیونی…

Read more

خبرنگار آژانس خبری آوا ادعا می‌کند که سخنگوی والی بامیان وی را تحقیر و توهین کرده است

سیدمهدی بهزاد خبرنگار آوا، در گفت‌وگو با دید‌بان رسانه‌های نی می‌گوید که سه روز پیش (پنجشنبه، ۱۰ دلو) به دفتر والی بامیان مراجعه کرده و خواستار ترتیب یک مصاحبه در مورد وضعیت دشوار مغاره‌نشینان در این ولایت شده است.

Read more

حکومت باید اقدامات لازم و عملی را برای حفاظت از رسانه‌ها در ولایت فراه روی دست گیرد

ادعا شده که مخالفان مسلح دولت، شماری از رسانه‌های ولایت فراه را تهدید می‌کنند. یکی از مسئولان این رسانه‌ها به دیدبان رسانه‌های دفتر نی گفته است که طالبان دو هفته است که رسانه‌ی وی را تهدید می‌کنند.

Read more