اعلامیه فدراسیون نهادهای خبرنگاری و رسانه‌‌ای افغانستان در رابطه با نشست‌های غیرقانونی به نام این نهاد

  فدارسیون نهادهای خبرنگاری و رسانه‌ای افغانستان اعلام می‌دارد که نشست‌هایی که به تازگی در کابل با استفاده از نام این فدراسیون برگزار شده است، رسمیت ندارد؛ تصامیم و مواضع آن را نمی‌پذیرد و با جدیت رد می‌کند.

Read more

به فرهنگ معافیت از مجازات باید به‌صورت کل خاتمه داده شود.

     2 نومبر مصادف است با روز جهانی پایان دادن به معافیت از مجازات جرایم علیه خبرنگاران. از این روز در حالی در کشور یادبود به عمل می‌آید که از سالها بدین سو خشونت در برابر خبرنگاران جریان داشته و خبرنگاران از آن رنج می‌برند. سازمان‌های بین‌المللی حمایت از خبرنگاران و رسانه‌ها نیز از…

Read more

حکومت افغانستان با لغو پست‌های سخنگویی در ولایات به‌صورت آشکار قانون اساسی افغانستان را نقض می‌کند

در نامه‌ای که از سوی شورای امنیت ملی به ارگان‌های محلی فرستاده شده است، رییس جمهور غنی دستور داده است که هر والی مسوول اطلاع‌دهی است و بعد از این والیان حق داشتن “سخنگویان را ندارند”.

Read more

آیا دولت توانایی تأمین امنیت خبرنگاران را دارد؟ این اطمینان را داده می‌تواند؟

ملاله میوند گرداننده برنامه‌های تلویزیون انعکاس و راننده‌اش طاهر خان، صبح امروز حین رفتن به وظیفه در ساحه‌ی موسوم به گولایی عربان شهر جلال آباد، از سوی افراد مسلح تیرباران و به شهادت رسیدند.

Read more

ما از تأکید نمایندگی‌های سیاسی کشورهای غربی در کابل که بر موقف نی و سازمان‌های دیگر حامی رسانه‌ها صحه گذاشتند، استقبال می‌نماییم

نمایندگی‌های سیاسی کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسترالیایی در اعلامیه‌ای که دیروز منتشر نموده تأکید کرده‌اند که حمله بر جان خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای، آزادی بیان را به خطر انداخته و این حملات نه تنها به جان افراد که حمله بر صلح نیز حساب می‌شود.

Read more