شام دوشنبه ۱۵عقرب، حوالی ساعت ۶ شام، مختار لشکری، مدیر و گرداننده‌ی برنامه‌های تفریحی و اجتماعی تلویزیون یک، در شهرنو کابل مورد حمله تفنگ‌داران ناشناس قرارگرفته و از ناحیه صورت زخمی‌شده است. پزشکان وضعیت صحی آقای لشکری را قناعت‌بخش گفته اند.
آقای لشکری در یک گفتگو با دفتر نی گفت:” سه نفر او را هنگامی که می‌خواست به سوی خانه برود، از موتر نوع‌هایلکس پیاده شدند و مورد لت و کوب قرار دادند.” به گفته لشکری، صورتش صدمه دیده و بینی اش نیز شکسته است.
عبدالمجیب خلوتگر، رئیس دفتر نی در این زمینه گتف:” تهدید و خشونت در برابر کارمندان رسانه‌یی و خبرنگاران در افغانستان با گذشت هر روز افزایش میآبد. این امر سبب نگرانی دفتر نی حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان شده است که حالا خبرنگاران حتی در مناطق امن مانند شهر نو کابل نیز مصوون نیستند.”
دفتر نی حمایت کننده رسانه‌های آزاد افغانستان از نهاد‌های امنیتی کشور می‌خواهد که عاملان حمله به جان آقای لشکری را شناسایی و به پنجه قانون بسپارد.
در دو هفتۀ اخیر ۷ خبرنگار و کارمند رسانه‌یی با خشونت مواجه شده و برخی‌ها حتی به شدت زخمی‌شده اند. این خشونت‌ها در ولایت‌های کابل، بدخشان، بغلان و قندهار صورت گرفته است، که بیشترین این خشونت‌ها در شهر کابل به ثبت رسیده است.
با توجه به افزایش خشونت‌ها آن‌هم در مرکز شهر کابل؛ دفتر نی حمایت کنندۀ رسانه‌های آزادافغانستان از حکومت وحدت ملی می‌خواهد تا هرآنچه در توان دارد برای تأمین امنیت خبرنگاران و دفاتر رسانه‌یی انجام دهند.
تداوم این وضعیت می‌تواند زمینۀ خودسانسوری را در رسانه‌های کشور به وجود بیاورد که بدون شک خودسانسوری در رسانه‌های کشور وضعیت مطلوب برای دولت و مردم افغانستان نخواهد بود.