شام پنج‌شنبه مؤرخ ۲۰ میزان تفنگ‌داران ناشناس موتر حامل شیر محمد جهش، رئیس تلویزیون خصوصی تنویر را در نزدیکی منزل‌ش در شهر پل‌خمری آماج قرار دادند.

در این سوء قصد آقای جهش زخمی شده، اما یگانه محافظ‌ش تاب گلوله ها را نیاورده در محل رویداد جان داده است.

آقای جهش را به یکی از بیمارستان های پل‌خمری انتقال دادند. داکتران معالج‌اش وضعیت صحی آقای جهش را اطمینان بخش گفتند.

آقای جهش، در یک تماس تلفونی از بستر بیمارستان به دیده‌بان رسانه‌های دفتر نی گفت که هنوز هم مصؤن نیست. او گفت:« در حالی‌که در جریان همین هفته چندین بار از احتمال حمله به‌جان‌ش به مسؤلان امنیتی ولایت بغلان خبر داده بود، ولی هیچ توجه نکردند.»

پیش از این نیز چندین بار از تهدیدات جدی که متوجه جان‌ آقای جهش بود به دیده‌بان رسانه‌های نی شکایت کرده بود.

عبدالمجیب خلوت‌گر، رئیس عمومی دفتر نی در بیانیه‌ی در این مورد گفت:« ترور خبرنگاران و مدیران رسانه ها در افغانستان، به ویژه در شهر های بزرگ کشور امنیت روانی خبرنگاران را برهم می‌زند. تداوم این وضعیت، به هیچ وجه برای ما پذیرفتنی نیست.»

شیر محمد جهش، رئیس رادیو تلویزیون تنویر در حالی آماج گلوله‌های تفنگداران قرار می‌گیرد که همین دی‌روز ( چهارشنبه ۱۹ میزان) منیر احمد فرهاد، سخنگوی والی بلخ با شلیک گلوله‌های تفنگ‌داران مسلح در شهر مزار شریف زخمی شد و مهاجمان موفق به فرار شدند.

نی حمایت کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان، سوء قصد به‌جان رئیس تلویزیون تنویر در ولایت بغلان را به شدت محکوم نموده، از مسؤلان حکومتی در ولایت بغلان و نهاد‌های کشفی و امنیتی کشور می‌خواهیم این قضیه را به‌صورت جدی پی‌گیری نموده و عاملان این ترور را شناسایی و به اساس قانون مجازات نماید.

همچنان مسؤلان امنیتی که در تأمین امنیت و مصؤنیت آقای جهش سهل‌انگاری و کوتاهی کرده اند باید در دادگاه حاضر شده پاسخ بگویند.