نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان، از مقامات محلی ولایت پکتیکا و مرکز، مسرانه در خواست می نماید تا عاملین قتل سادم خان بهادرزوی، را شناسایی و به پنجۀ قانون بسپارند. نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان به قتل رساندن بهادرزوی را با شدید ترین الفاظ تقبیح نموده و نگرانی خود را در مورد مسؤنیت شغلی و جانی خبرنگاران در کشور و به ویژه در مناطق جنگی اذهان می دارد.

سادم خان بهادر زوی، مسؤل رادیو میلمه در ولایت پکتیکا شب گذشته مورخ ۲ حوت ۱۳۹۰ ساعت ۹ شب توسط افراد ناشناس سربریده شده و به شهادت رسید.

افراد ناشناس از طریق تلفون با او در تماس شده و خواهان گفتگو با وی شده بودند، زمانی که نامبرده از منزلش واقع در ولسوالی ارگون ولایت پکتیکا خارج می شود توسط این افراد ناشناس دور تر انتقال داده شده و به شهادت می رسد.

همکاران و دوستان آقای بهادرزوی، داشتن هر نوع دشمنی شخصی وی را انکار می کنند و می گویند شهید بهادرزوی با هیچ فرد وگروهی دشمنی نداشته است.

در همین حال مقامات امنیتی ولایت پکتیکا از آغاز تحقیقات در مورد قتل خبرنگار شهید خبر می دهند این درحالیست که تا اکنون هیچ فرد و گروهی مسؤلیت این جنایت را به عهده نگرفته است. دیده بان رسانه ها قتل سادم خان بهادرزوی، را یک عمل غیر انسانی و اسلامی دانسته و از مسؤلین امنیتی و مقامات عدلی و قضایی به صورت جدی می خواهد تا عاملان این جنایت را شناسایی نموده و به پنجۀ قانون بسپارند.

آقای بهادرزوی، اولین خبرنگار مقتول در سال ۲۰۱۲ میلادی بوده که از سال ۲۰۰۱ به این سو بیشتر از ۳۰ خبرنگار در افغانستان جان های شان را از دست داده اند که متاسفانه تا اکنون پروندۀ های بسیاری از این خبرنگاران مورد بررسی قرار نگرفته و قاتلان آن ها شناسایی و مجازات نشده اند. عدم پیگری پرونده های قتل خبرنگاران و مجازات نشدن قاتلان، این جنایت کاران را بیشتر از پیش جسورتر ساخته که با ادامۀ این روند، آزادی بیان در افغانستان صدمه شدید را متقبل شده است.

اکنون یک بار دیگر از مقامات امنیتی کشور می خواهیم تا قاتلان این خبرنگار را شناسایی نمایند، در غیر آن دیده بان رسانه ها این موضوع را تا زمانی که موضوع قتل شهید بهادرزوی، روشن نگردد، مسأله را دنبال خواهد کرد. دیده بان رسانه ها برای مرحومی بهشت برین و برای بازمانده گان و دوستان شهید صبر جمیل آرزو دارد.

روهش شاد باد!