در حمله‌های انتحاری شام دیروز در کابل؛ دو خبرنگار شهید و پنج تن دیگر زخم برداشتند
شام دیروز چهارشنبه ۱۴ سنبله سال روان؛ زمانی که نخستین حمله‌ی انتحاری در مجتمع ورزشی خاتم‌النبیین در منطقه‌ی قلعه ناظر، ساحه حوزه ششم امنیتی پولیس صورت می‌گیرد، خبرنگار طبق معمول برای پوشش خبری این روی‌داد به محل حادثه می‌رسند که در انفجار دوم، یک خبرنگار و یک تصویربردار طلوع نیوز به شهادت می‌رسند و پنج خبرنگار و تصویربردار دیگر مجروح می‌شوند.
صمیم فرامرز، خبرنگار طلوع نیوز و همکار تصویربردارش، رامز احمدی از شهیدان این رویداد هستند.
حسین راستی‌منش، خبرنگار تلویزیون خورشید، احمد خالد نیکزاد، خبرنگار تلویزیون خورشید، احمد سیر یونسی، تصویربردار تلویزیون خورشید، امان فرهنگ، خبرنگار تلویزیون یک و جمشید احمدی، خبرنگار تلویزیون میوند، از مجروحان این رویداد هستند.
هیأت دفتر نی حمایت کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان پس از وقوع رویداد، به شفاخانه‌های کابل رفتند و از خبرنگاران مجروح دیدار کردند و در میان اجساد انتقال یافته در طب عدلی جسد دو خبرنگار را دیده اند.
به گفته‌ی هیأت دفتر نی؛ در طب عدلی فقط با همین دو جسد مربوط خبرنگاران روبرو شده اند و به گفته مسوولان طب عدلی متباقی شش جسد انتقال یافته در طب عدلی مربوط به افراد ملکی بوده و خبرنگاران در میان آنان نبوده است. هم چنان هیأت دفتر نی به بیمارستان استقلال رفته و جویای احوال خبرنگاران مجروح نیز شدند.
عبدالمجیب خلوتگر، رییس دفتر نی می‌گوید: «ما بارها از حکومت درخواست کردیم که برای محافظت خبرنگاران در رویدادهای تروریستی قطعه‌ی ویژه‌ی را موظف کنند، اما حکومت توجه نکرد. ما مانده ایم که مسوول مصونیت خبرنگاران کیست؟ خبرنگاران و نهادها رسانه‌یی باید در این زمینه به یک گفتمان واحد برسند تا روشن شود مسوول مصونیت خبرنگاران کیست؟»
دفتر نی حمایت کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان، شهادت خبرنگاران را ضایعه بزرگ برای جامعه‌ی رسانه‌یی و آزادی بیان در کشور می‌داند و برای‌ تمام شهیدان رویداد دیروز بهشت آرزو می‌کند و برای خبرنگار مجروح و تمام کسانی که در این رویداد مجروح شده اند آرزوی سلامتی می‌کند.