دو تن از خبرنگاران تلوزیون ملی ولایت ننگرهار( بازمحمد شینواری و محمد رفیق معروف‌خیل) عصر امروز یک‌شنبه اول دلو، زمانی‌که برای پوشش خبری به ولسوالی غنی‌خیل ولایت ننگرهار رفته بودند، حین برگشت موتر حامل آن‌ها در منطقۀ ولسوالی بتی‌کوت آن‌ولایت مورد حمله قرار گرفته؛ زخمی‌شده اند و رانندۀ آن‌ها به شهادت رسیده است.

یکی از مسؤلان در تلویزیون ملی ولایت ننگرهار به دیده بان رسانه‌های دفتر نی گفت:” وضعیت صحی خبرنگاران زخمی‌شده روبه بهبود است و زیاد قابل نگرانی ندارد.”
افغانستان یکی از ناامن‌ترین و خطرناک‌ترین منطقه برای خبرنگاران و کارمندان رسانه‌یی به شمار می‌رود، سال ۲۰۱۷ میلادی به همین دلیل افزایش خشونت‌ها در برابر خبرنگاران و رسانه‌های کشور، لقب خونین‌ترین سال برای خبرنگاران را به خود اختصاص داد.
در جریان سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۶۷ مورد خشونت علیه خبرنگاران و کارمندان رسانه‌یی در دفتر دیدبان رسانه‌های نی به ثبت رسید که از آن میان ۲۱ تن آن‌ها شهید و ۴۱ تن دیگر زخمی‌شده اند.
عبدالمجیب خلوتگر، رئیس دفتر نی در این زمینه گفت:” در زمینۀ مصؤنیت خبرنگاران و کارمندان رسانه‌یی تدابیر عملی و سازندۀ از سوی نهاد‌های مرتبط روی دست نیست و اگر این وضعیت ادامه یابد، ۲۰۱۸ میلادی بار دیگر خونین‌ترین سال برای خبرنگاران و کارمندان رسانه‌یی تکرار خواهد شد. با این حال کمیته‌های مشترک رسانه‌ها و خبرنگاران در کابل و ولایات در راستای کاهش خشونت علیه روزنامه نگاران فعالیت دارند، هرچند نتایج ملموس به بار نیاورده است.”
دفتر نی حمایت کنندۀ رسانه‌های آزاد افغانستان از حکومت وحدت ملی می‌خواهد تا هر چه در توان دارد جلو خشونت علیه خبرنگاران را بگیرد و نگذارد بیشتر از این جان خبرنگاران به خطر افتد.