جسد محمد محسن هاشمی، کارمند رادیو صدای نجراب در ولایت کاپیسا شب گذشته از نزدیکی منزل اش در قریۀ خارج درۀ ولسوالی نجراب دریافت گردید. خانوادۀ محسن هاشمی، در تاریخ ۱۲ ثور ۱۳۹۲ از گم شدن آقای هاشمی به ارگان های امنیتی ولسوالی نجراب اطلاع داده بودند، اما جسد بیجان او روز گذشته پس از ۱۹ روز غیابت در ۲۰۰ متری منزل شان دریافت گردید.
هاشمی با آنکه کارمند تخنیکی رادیو صدای نجراب بود، برنامه های تفریحی را نیز در این رادیو تولید و نشر می نمود.
مسؤلان ولایت کاپیسا گفته اند جسد آقای هاشمی جهت تحقیقات بیشتر به طب عدلی فرستاده شده است.
خانم محمد محسن هاشمی به پولیس گفته است که شوهرش پیش از کشته شدن؛ چندین بار تهدید شده بود اما این که تهدید کننده گان کی ها بودند، تا هنوز روشن نیست.
عبدالمجیب خلوتگر، رئیس دفتر نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان، از نیروهای امنیتی کشور می خواهد تا در حفظ و امنیت تمام شهروندان تلاش نموده، به ویژه حفط امنیت جانی و شغلی خبرنگاران را در اولویت کاری خود قرار دهند.
رئیس دفتر نی همچنان از ارگان های کشفی ولایت کاپیسا جداً می خواهد تا عاملان قتل محسن هاشمی را به زودترین فرصت شناسایی و به پنجۀ قانون بسپارند.
دو مورد قتل خبرنگار در جریان یک هفته سبب نگرانی شدید جامعۀ خبرنگاری در افغانستان شده است، دفتر نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان، پیش از این از افزایش خشونت ها در برابر خبرنگاران در سال جاری ابراز نگرانی نموده بود، اما قتل دو خبرنگار در جریان یک هفته این نگرانی ها را شدت بخشید. به اساس گزارش فدراسیون بین المللی خبرنگاران (IFJ) هفتۀ گذشته در تاریخ ۲۴ ثور، یک خبرنگار دیگری به نام محمد نسیم تورک، در مربوطات ولایت مشرقی ننگرهار از سوی افراد ناشناس به قتل رسیده است.