عرفان برزگر، خبرنگار محلی رادیو سلام‌وطندار در ولایت تخار از سوی مدیر مبارزه با تروریزم فرماندهی پولیس ولایت تخار تهدید و تخویف شد.

آقای برزگر که جهت مصاحبه در رابطه به یک موضوع نزد فرماندهی پولیس ولایت تخار رفته بود، اما به دلیل مصروفیت فرمانده پولیس زمانی‌که خبرنگار موصوف از دفتر فرمانده پولیس بیرون شد با آقای محمد نذیر توریالی، مدیر مبارزه با تروریزم پولیس تخار روبرو گردید و از سوی آقای توریالی به دفتر کاری‌ش دعوت شد. به گفته‌ی آقای برزگر؛ مدیر مبارزه با تروریزم فرماندهی پولیس تخار از او خواسته است تا از تهیه‌ی گزارش در زمینه‌ی ویژه‌ی مورد نظر، دست بردارد؛ در غیر آن زندانی خواهد شد. به گفته‌ی آقای برزگر، این مقام پولیس به محافظانش دستور داده که او را کشان کشان از دفتر مربوطه بیرون نمایند.

آخرین گزارشات از ولایت تخار از پا درمیانی تعدادی از متنفذین و حل مصالمت آمیز این مسئله خبرمی‌دهد.

دفتر نی حمایت کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان، اما، رفتار مقام پولیس ولایت تخار را سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌وی و غیر قانونی می‌داند و از وزارت امور داخله‌ی جمهوری اسلامی‌افغانستان می‌خواهد تا در رابطه به این برخورد مدیر مبارزه با تروریزم فرماندهی پولیس ولایت تخار که نقض صریح قانون بوده توضیحات لازم ارایه نماید. به باور دفتر نی، هیچ شخصیت حقوقی و حقیقی صلاحیت رفع مسوولیت از کسانی را که نقض قانون را انجام می‌دهند، ندارد.

عبدالمجیب خلوتگر، رئیس دفتر نی در این زمینه گفت:” ما در کنار ارایه‌ی توضیحات در رابطه به قضیه‌ی آقای برزگر؛ از وزارت داخله جداً می‌خواهیم تا از دید قانون به این پرونده توجه نموده و خاطی این قضیه را مطابق قانون به نهادهای عدلی و قضایی معرفی نماید.”

به باور دفتر نی آقای بزرگر می‌تواند خشونت وارده علیه خودش که از سوی مدیر مبارزه با تروریزم فرماندهی امینه‌ی تخار صورت گرفته را عفو نماید. اما قطعأ نمی‌تواند مسوولیت نقض قانون را که این مقام پولیس به دوش دارد، رفع نموده و پولیس را بری از هرگونه تخلف قلمداد نماید.