گروه از افراد مسلح ناشناس، حوالی چاشت امروز سه‌شنبه مورخ ۲۹ حوت ۱۳۹۶ بالای ساختمان گروه رسانه‌یی تلویزیون هب و رادیو شیبه حمله کرده و دو تن از محافظان این رسانه را زخمی نموده اند.

نوار تصویری که توسط دوربین‌های محافظتی تلویزیون هب ضبط شده است، نشان می‌دهد افراد مسلح از یک موتر نوع‌هایلکس نخست با محافظان تلویزیون هب مشت به یخن می‌شوند و لحظات بعد تلاش می‌کنند این افراد وارد ساختمان تلویزیون شوند، اما ظاهراً موفق به این کار نمی‌شوند.

دفتر نی حمایت کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان یورش افراد مسلح بر ساختمان تلویزیون هب را نگران کننده دانسته و از وزارت امور داخله‌ی جمهوری اسلامی‌افغانستان می‌خواهد تا در این زمینه بررسی‌های شان را انجام داده و جزئیات این رویداد را با دفتر نی و رسانه‌ها شریک سازد.

ما هم‌چنان از پولیس می‌خواهیم تا به رسانه‌های کشور تعهد بسپارند که پس از این نمی‌گذارند افراد مسلح این چنین بالای رسانه‌ها یورش برده و کار رسانه‌یی را اخلال نمایند.

پیش از این نیز گروه از افراد مسلح ناشناس به دفتر این رسانه حمله نموده و محافظان تلویزیون هب و رادیو شیبه را خلع سلاح کرده بودند که اینک بار دیگر تکرار شد و تکرار این چنین رویداد‌ها به شدت مایه‌ی نگرانی دفتر نی شده است.

دفتر نی حمایت کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان از حکومت وحدت ملی می‌خواهد تا در زمینه‌ی تامین امنیت دفاتر رسانه‌یی اقدامات عملی را روی دست گرفته و از تکرار آن جلوگیری نماید.